Masáže

Oáza klasických regeneračních masáží obohacených nejen ajurvédskou tradicí.
Nechte na sebe působit moc teplého oleje s bylinnou saunou. Jejich kombinace pomáhá rychleji detoxikovat a uvolnit tělo.

Ajurvédská masáž: Shirodara*

Shirodhara je neobyčejně vysoce účinnou relaxační technikou s pročišťovacím účinkem. Dochází k hlubokému uvolnění nervového systému. Jedná se o speciální omlazující olejovou masáž „třetího oka“, čela a vlasové pokrývky hlavy herbalizovaným áyurvédským olejem. Teplý olej se lije z měděné nádoby na „třetí oko“ po čele do vlasů. Je to jedna z nejúčinnějších relaxačních technik, stará přes 5000 let. Odstraňuje stres a nervové napětí, léčí migrény a bolesti hlavy, zlepšuje soustředění a paměť. Díky stimulaci mozkových center omlazuje mysl a zpomaluje mentální stárnutí. K dosažení omlazujícího účinku áyurvédská tradice doporučuje masáž opakovat 10x po sobě v blízkém časovém horizontu.

*Jedná se o pokročilou masáž, kterou není možné absolvovat bez předchozí domluvy a již několik absolvovaných ajurvédských masážích u nás.

Účinky Shirodhara:

Shirodhara omlazuje, navozuje hluboký pocit klidu a pohody, pomáhá při léčbě krku, očí, uší, nosu, podporuje krevní oběh, snižuje úzkost, bolesti hlavy, deprese, nespavost, zlepšuje potíže s pamětí, pozitivně působí na migrény, přispívá ke zlepšení zraku, eliminuje stavy úzkosti a strachu, podporuje růst vlasů, příznivě snižuje vysoký krevní tlak, vyživuje tělesné tkáně a omlazuje pokožku, odstraňuje nahromaděné odpadní látky v organismu, působí i na astma, cukrovku, cholesterol a žaludeční vředy. Masáž způsobuje rovnováhu těla a mysli tím, že podporuje cirkulaci, která přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny a odpadní látky.

Klasická relaxační a regenerační masáž

Slouží k celkovému uvolnění. Dochází k rozmasírování zatuhlých a bolavých svalů, zvýšení hybnosti a správné funkčnosti kloubů a odstranění bolesti, pocházející ze svalového napětí. Masáž celkově zlepšuje krevní a mízní oběh a usnadňuje odtok zplodin, které vznikají ve svalech po tělesné námaze. To urychluje odstranění pocitů únavy. Masáž je prováděna na celém těle nebo jen na vybrané části.

Ajurvédská masáž

Hlavním cílem ajurvédské masáže je vyloučení toxinů a odpadních látek z těla, pročištění, regenerace, udržení síly a energie. Masáž se spíše než na techniku a tlak soustřeďuje na marma (akupresurní) body s použitím vhodných olejů a bylin. Teplým olejem a jemnou masáží se otevřou kanály, kterými se z hlubších vrstev pokožky vylučují nahromaděné toxiny putující k povrchu. Mladistvost, vitalita a radost jsou takto stále větší. Navozuje se rovnováha a odstraňují se tím blokády, např. při bolesti zad. Pravidelná olejová masáž chrání před nemocemi kloubů a zlomeninami ve vyšším věku. Dokonce pokud je prováděna jednou nebo dvakrát týdně zvyšuje naše psychické kvality – odolnost, trpělivost, sebedůvěru, sebeovládání, vtip a inteligenci. Používáním olejů se ajurvédské masáže liší od jiných druhů masáží. Oleje prohřejí tělo a optimálně povzbudí výměnu látek a působí protizánětlivě.

Masáž také pomáhá zharmonizovat tři tělesné šťávy – dóši v ajurvédě známe jako váta, pitta a kapha, které vytvářejí chemickou podstatu žijícího organizmu. Skládají se z pěti živlů: prostor, vzduch, oheň, voda a země. Narušení jedné dóši okamžitě vyvolává nerovnováhu v organizmu a výsledkem je narušení vylučování odpadních látek.

Ajurvédská masáž hlavy včetně krku a šíje

Hhloubková masáž hlavy je vysoce relaxační a uvolňující. Působí na marmové body, je včetně masáží a uvolnění kru a šíje. Vychází z tlakové ajurvédské masáže. Provádí se s vléváním nebo bez vlévání teplého oleje do vlasů. Ošetřuje vlasovou i obličejovou část hlavy včetně uvolnění a intenzívního promasírování krku a šíje.
Hlava je centrem nervového systému a masáž ho zklidňuje. Olej použitý při masáži je vstřebán vlasovými kořínky, ty jsou spojené s nervovými vlákny, jež vedou přímo k mozku. Masáž hlavy se může dělat kdykoli, vyhneme se jí pouze těsně po jídle nebo při horečce. Masáž zvyšuje přísun čerstvého kyslíku a glukózy do mozku. Uvolňuje nervový systém a odstraňuje únavu způsobenou mentálním stresem a napětím. Zlepšuje oběh životodárné mízy, mozkomíšního moku. Zvyšuje vylučování růstových hormonů a rozvoj mozkových buněk. Zvyšuje hladinu pránické energie uvnitř mozku. Zpomaluje vypadávání vlasů, předčasné plešatění a šedivění. Olej působí taky blahodárně na vlasy. Vyživuje je a zvyšuje jejich kvalitu, pružnost a lesk.

Přínos masáže:

 • Uvolňuje nervový systém a odstraňuje únavu způsobenou mentálním stresem.
 • Uvolňuje napjatou šíji a ramena.
 • Zlepšuje oběh životodárné mízy, mozkomíšního moku.
 • Zvyšuje vylučování růstových hormonů a rozvoj mozkových buněk.
 • Prokrvuje pokožku hlavy, a tím podporuje zdravý růst vlasů.
 • Zpomaluje vypadávání vlasů, předčasné šedivění a plešatění.

Ajurvédská masáž a bylinná sauna: Svedan box

Sauně předchází masáž celého těla teplým herbalizovaným olejem. Jde o parní lázeň, ve které dochází k rovnoměrnému prohřátí celého těla kromě hlavy. Výchozím bodem svedany je uvolnění nečistot v hlubokých tkáních. Prohřátím celého těla dochází k vylučování škodlivých látek – toxinů a k vstřebávání oleje do pokožky. V okamžiku, kdy se tělo přehřeje, přínosy svedany skončí. Proto je nejdůležitější, aby hlava po celou dobu zůstává mimo uzavřený box. Musíme zajistit, aby centrální nervový systém zůstal v klidu a hluboké tkáně byly přístupné po celou dobu procedury. Pokud krev proudící do mozku udržíme chladnou, pak nervový systém pošle buňkám signál, že není tak horko a je v pořádku otevřít hluboké tkáně, aby se detoxikovaly. Tento proces odzbrojení nervového systému je pro svedanu zásadní.

Člověk v průběhu saunování (10-20 minut) sedí v dřevěném boxu na roštu, přes který zdola prochází pára aromatizovaná bylinkami. Voňavá pára vyplňuje uzavřený prostor boxu, celé tělo se postupně prohřívá, otevírají se póry, odcházejí toxiny, vstřebává se olej z předešlé masáže a dochází k velice příjemnému pocitu celkového uvolnění.

Ajurvédská masáž: Abhyanga

Ajurvédská celotělová masáž Abhyanga je zjednodušeně řečeno pomazávání těla herbalizovaným olejem. Masáž je velmi uvolňující, příjemná, regenerační, neřeší lokální svalové problémy, ale řeší tělo a bytost jako celek. Důležitý je tu olej a speciální tahy maséra, kterými se nezaměřuje na uvolňování svalů, ale na rytmické vtírání oleje kolem všech kloubů takovým způsobem, že se navodí dokonalá harmonizace toku energie v celém těle. Masáž má silně harmonizující účinek mysle a taky díky tomu dovolí nastartovat revitalizační procesy v těle. Po masáži je výjimečně důležitý 20 minutový klid a teplo.

Účinky Abhyangy:

 • Znovu nastoluje harmonii a rovnováhu mysli i těla;
 • Posiluje nervový a imunitní systém, harmonizuje hormonální systém;
 • Zmírňuje či odstraňuje poruchy spánku, napětí, úzkosti a jiné psychické poruchy;
 • Na fyzické úrovni efektivně působí na šlachy a vazy;
 • Odstraňuje zatuhlosti a blokace, pomáhá při ztuhlosti šíje;
 • Podporuje kloubní pohyblivost;
 • Zjemňuje pokožku, zlepšuje její kvalitu a zpevňuje ji;
 • Redukuje příznaky stárnutí a přináší dlouhověkost;
 • Dodává sílu a energii tělesným tkáním;
Detoxikační masáž medem

Masáž k odstranění vyčerpání a slabosti. Medová masáž silně oživuje celý organismus. Je vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění, při napětí, nervových poruchách a stavech neklidu. Svým detoxikačním působením osvobozuje celý organizmus od usazenin, které v průběhu let nashromáždil z životního prostředí, potravy a léků. Prostřednictvím „pumpovacích“ pohybů rukou jsou při masáži medem vysávány staré usazeniny a jedy až z hloubi tělesných tkání.

Přesunout se na začátek